Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

SansAmp GT-2

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 16 sie 2005, o 21:10

A dokładniej to jakie cię interesują ?? :)

Awatar użytkownika
dsrecordss
-
-
Posty: 300
Rejestracja: 30 lip 2004, o 16:08
Lokalizacja: Żory
Kontaktowanie:

Postautor: dsrecordss » 16 sie 2005, o 22:23

Ciekaw jestem jak go wykończysz:)

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 16 sie 2005, o 23:07

Dam znać (za parę dni) jak skończe :)

[ Dodano: 31-08-2005, 21:56 ]
Patrz -> " Dział DIY " <-

Pozdr. Ddevil :diabel2:
Ostatnio zmieniony 27 paź 2005, o 15:03 przez RcTomek, łącznie zmieniany 1 raz.

grzybson
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2005, o 22:19
Lokalizacja: W-wa

Postautor: grzybson » 22 paź 2005, o 22:24

Witam
Tez sie zabralem za budowe tej cud-miod maszyny, wszystkie prawie elementy pozbieralem, tylko sie zastanawiam, jakie dobrac kondensatorki. Jakies sugestie? Wiem, ze nie ceramiczne - to dosc zrozumiale. Myslalem o styrofleksach, niektorzy twierdza, ze lepiej MKT. Nie mam na razie zadnych, wiec eksperymentowac nie bede. Ktos mi pomoze cos dobrac?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 23 paź 2005, o 11:25

Witam
Tez sie zabralem za budowe tej cud-miod maszyny, wszystkie prawie elementy pozbieralem, tylko sie zastanawiam, jakie dobrac kondensatorki. Jakies sugestie? Wiem, ze nie ceramiczne - to dosc zrozumiale. Myslalem o styrofleksach, niektorzy twierdza, ze lepiej MKT. Nie mam na razie zadnych, wiec eksperymentowac nie bede. Ktos mi pomoze cos dobrac?
Polecam tantalowe ze względu na ich bardzo dobre parametry ale MKT też są bardzo dobrymi kondami stosowanymi chętnie w torach audio.

grzybson
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2005, o 22:19
Lokalizacja: W-wa

Postautor: grzybson » 23 paź 2005, o 12:41

Dzięki za radę. Jeszcze jedna rzecz: a co ze styrofleksami? Parametry mają bardzo dobre, parametry niemalże niezmienne w każdej temperaturze, bardzo duża precyzja (poniżej 1% odchyłki), znikoma upływność, chyba też zakres częstotliwości pracy jest wystarczający, a jednak rzadko słyszę, żeby ktoś ich używał. Wydawałyby się idealne. Coś jest z nimi nie tak o czym nie wiem? A może jednak nie są one takie jak słyszałem?

Zauważyłem, że Ddevil zastosował w swoim Sansampie styrofleksy. To chyba lepsze rozwiązanie od MKT, o ile się nie mylę.

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 27 paź 2005, o 15:01

Ja użyłem kondensatorów MKSE (czyli MKT). MKSE - oznaczenie krajowe, MKT - europejskie. Możesz zastosować kondensatory styrofleksowe. Jeżeli mają takie dobre parametry, to nie widzę przeszkód...

grzybson
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2005, o 22:19
Lokalizacja: W-wa

Postautor: grzybson » 27 paź 2005, o 15:28

MKSE = MKT, fakt, mój błąd :oops:

Co znalazłem o styrofleksach:
"Są one najbardziej stabilne spośród popularnych kondensatorów foliowych. Pojemność styrofleksów praktycznie nie zależy od częstotliwości, co wśród kondensatorów foliowych jest wyjątkiem. Pojemność niewiele zmienia się z czasem. Kondensatory te mają niewielki ujemny współczynnik temperaturowy około -130ppm/K i niewielką zależność od wilgotności otaczającego powietrza. Straty dielektryczne są małe. W związku z dobrymi parametrami, tylko te kondensatory są wykonywane z wąską tolerancją, nawet 0,5%. Ujemny współczynnik temperaturowy kondensatorów kompensuje zmiany temperaturowe ferrytowych cewek, więc stosuje się je np. w telekomunikacyjnych filtrach LC."

No cóż, potraktuję te kondziorki jako eksperyment i podzielę się później wynikami - zobaczymy, jak zagra na czymś takim (o ile zagra, bo zawsze mogę coś schrzanić :P )

aaa
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2006, o 05:03
Lokalizacja: awrawr

Postautor: aaa » 26 lut 2006, o 03:41

Gdzie mozna zamowic tanio wlaczniki footswitch do przesteru ?

Awatar użytkownika
dsrecordss
-
-
Posty: 300
Rejestracja: 30 lip 2004, o 16:08
Lokalizacja: Żory
Kontaktowanie:

Postautor: dsrecordss » 26 lut 2006, o 11:43

Na allegro:)

domo
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2006, o 04:22
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Postautor: domo » 10 kwie 2006, o 04:28

Witam wszystkich, jestem tu nowy:)
Mam już płytkę PCB do tego Sansampa GT2, niedlugo zamówię sobie w TME części do niego:) Mam zamiar wpinać w niego gitarę basowa, słyszałem wiele dobrych opinii o takim połączeniu.

Pozdro :564:

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości