Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wzmacniacz Samochodowy // Upewnienie

kowal529
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 2009, o 21:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Wzmacniacz Samochodowy // Upewnienie

Postautor: kowal529 » 5 lip 2009, o 21:46

Cześć ,Jestem Młodym Audiofilem ,poniewaz mam dopiero 13 lat ;)

Posiadam dwie kolumny które chciałem podłączyc do komputera ,lecz nie moge ich podłączyc poniewaz spale komputer, Wiec oto pytanie czy do podłoczenia tych kolumn do mkomputera moze wystarczyc zwykły wzmacniacz samochodowy ? I jakie jest prawdopodobienstwo ze nie spale komutera nawet z podłączonym wzmacniaczem ? -.-


kowal529

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Re: Wzmacniacz Samochodowy // Upewnienie

Postautor: marecki » 8 lip 2009, o 14:24

I jakie jest prawdopodobienstwo ze nie spale komutera nawet z podłączonym wzmacniaczem ? -.-


kowal529
Praktycznie w każde wejście/wyjście niskopoziomowe (sygnałowe) audio w dowolnym sprzęcie montowany jest szeregowo kondensator którego zadaniem jest odseparowanie składowej stałej napięcia a przepuszczenie składowej zmiennej - muzyki.

To znaczy że szanse na spalenie komputera jedynie w przypadku podpinania przez tzw minijack są zerowe.

Kolumny można podpiąć pod wzmacniacz samochodowy, lecz ten potrzebuje zasilenia +12V więc należy to napięcie podać z oddzielnego źródła. Można by zasilić wzmacniacz z komputera ale wówczas istnieje ryzyko przeciążenia zasilacza w komputerze - szczególnie przy dużych poziomach dźwięku.

Ja osobiście z portu USB laptopa ładuję napięciem +5V nawigację :611:

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Re: Wzmacniacz Samochodowy // Upewnienie

Postautor: end » 9 lip 2009, o 08:15

Cześć ,Jestem Młodym Audiofilem ,poniewaz mam dopiero 13 lat ;)

Posiadam dwie kolumny które chciałem podłączyc do komputera ,lecz nie moge ich podłączyc poniewaz spale komputer, Wiec oto pytanie czy do podłoczenia tych kolumn do mkomputera moze wystarczyc zwykły wzmacniacz samochodowy ? I jakie jest prawdopodobienstwo ze nie spale komutera nawet z podłączonym wzmacniaczem ? -.-


kowal529
Jak podłączysz kolumny bezpośrednio pod wyj. - spalić to może tak od razu nie spalisz, ale będzie grało bardzo cicho i strasznie duże zniekształcenia sygnału na wyj.
W karcie muz. są wyjścia LINE OUT które jak wspomniał marecki są wyjściami niskopoziomowymi tzw. liniowymi.
Do komputera możesz podłączać dowolny wzmacniacz m.cz i MUSI działać a spalić można przez popełnienie błędu podczas podłączania itp.
Ogólnie dobrze podłączone gra "od razu".
Zaopatrz się w dobrej jakości kabel sygnałowy PC>AMP. bo użycie "chińszczyzny" za 2,50zł/1,5-2m kończy się często brumem i innymi zakłóceniami sygnału co jak dla mnie jest bardzo irytujące podczas słuchania muzyki.
Wzmacniacz samochodowy pewnie posiada wejścia LINE IN, więc tam trzeba doprowadzić sygnał z komputera.

Jak zasilić wzmacniacz samochodowy w domu? O tym poszukaj na forum, bo było kilkakrotnie i nie ma sensu wałkować kolejny raz tego tematu.

Jeśli chodzi o spalenia, to zwróć uwagę co i jak podpinasz pod zasilanie, a nic się nie stanie... ;)

Wróć do „Elektronika retro, lampy, audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości