Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problemy z kitem AVT-435

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 16 gru 2006, o 13:34

Z tym C39 nic nie dało, A ten stabilizator... a jak sie bedzie grzał to co? to źle?
Najlepiej na czas uruchamiania wylutuj C39 i sprwadź napięcie przed stabilizatorem i na jego wyjściu. Stabilizatory na pewno będą się grzały (nie bez powodu są wymagane radiatory). Nie dziw się więc, gdy podczas pracy będą gorące.
Zrób tak, jak mówili End i petersz - wyjmij układy TL (o ile nie jest już za późno) i sprawdzaj napięcie stopniowo - wtedy dojdziesz co, jak i gdzie.
Btw. skorygowałeś wszystkie błędy w tym kicie?

Awatar użytkownika
JimiPeace
-
-
Posty: 110
Rejestracja: 8 paź 2006, o 19:56
Lokalizacja: Trzemeszno

Postautor: JimiPeace » 16 gru 2006, o 13:43

"sprawdzaj napiecie stopniowo" czyli? Błędy skorygowałem, choc nie pamietam czy wszystkie bo juz dawno zlutowałem go tylko czekałem na trafo, wiec możez mi przypomniec je wszystkie to jeszcze raz zobacze dla pewnosci.


Pozdro.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 16 gru 2006, o 13:47

A o co wam chodzi z tym C39? bo nie rozumiem. Możecie jaśniej?

To teraz napisz ile wynoszą napięcia względem masy na obu bezpiecznikach z obu stron -czyli tam gdzie wchodzi i tam gdzie wychodzi napięcie.
Jeśli się grzeje, to znaczy, że albo coś źle polutowałeś, albo uszkodzony... Swoją drogą one mogą się trochę grzać, ale jeśli nie ma nic w podstawkach a napiecie Uwe jest dalekie od max. to powinny byc wręcz zimne.

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 16 gru 2006, o 18:07

"sprawdzaj napiecie stopniowo" czyli? Błędy skorygowałem, choc nie pamietam czy wszystkie bo juz dawno zlutowałem go tylko czekałem na trafo, wiec możez mi przypomniec je wszystkie to jeszcze raz zobacze dla pewnosci.
Stopniowo, czyli najpierw na wyjściu trafa, potem na mostku itd...aż dojdziesz, gdzie jest problem.
Błędy wypisałem TU (post z fotką).
A o co wam chodzi z tym C39? bo nie rozumiem. Możecie jaśniej?
Na schemacie i PCB C39 jest odwrotnie narysowany (jego plus ma być połączony z masą układu - jest na odwrót). W przypadku odwrotnego wlutowania kondensator mógł ulec uszkodzeniu (np. przebiciu), dlatego lepiej na czas uruchamiania go wylutować.

Awatar użytkownika
JimiPeace
-
-
Posty: 110
Rejestracja: 8 paź 2006, o 19:56
Lokalizacja: Trzemeszno

Postautor: JimiPeace » 16 gru 2006, o 19:03

Ja miałem go wlutowanego odwrotnie bo już wczesniej sie o tym dowiedziałem i teraz wlutowałem odwrotnei czyli zgodnie z schematem i nic. Wiec wylutowac go teraz? i co zwore wstawić?

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 16 gru 2006, o 20:50

i co zwore wstawić?
To jakiś żart :roll: ?

C39 nie jest niezbędny, możesz go (po prostu) wylutować.

Awatar użytkownika
JimiPeace
-
-
Posty: 110
Rejestracja: 8 paź 2006, o 19:56
Lokalizacja: Trzemeszno

Postautor: JimiPeace » 16 gru 2006, o 21:49

Myslałem ze jest "przewodnikiem"

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 17 gru 2006, o 13:16

Ten C39 faktycznie jest odwrotnie, teraz tak popatrzyłem na schemat TDA7294 przecież to kondensator w zasilaniu ujemnej połówki zasilacza.
Wlutuj go po prostu odwrotnie a nie jak jest opisane na płytce.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości