Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

silnik elektryczny Minn kota Maxxum 55

jarek73
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 18:11
Lokalizacja: Szczecin

silnik elektryczny Minn kota Maxxum 55

Postautor: jarek73 » 2 kwie 2009, o 18:40

Witam ,posiadam silnik elektryczny Minn kota Maxxum 55 od napędu łodzi wedkarskich ,używałem jeden sezon i wszystko było ok, silnik pracował prawidłowo, na zime postanowiłem ,rozkręcic i nasmarowac smarem silikonowym częsci ruchome , po skręceniu stwiredziłem że śruba kręci sie odwrotnie to znaczy jeśli daje bieg do przodu ,sruba ciągnie wstecz i odwrotnie jeśli daje wsteczny bieg to śruba ciągnie doprzodu , wszystkie połączenia są prawidłowe ,domyslam sie że jest jakis defekt w sterowaniu ,układ elektryczny, czy ktoś wie jaka jest przyczyna i jak to naprawic ,

jarek73
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 2 kwie 2009, o 18:11
Lokalizacja: Szczecin

Problem rozwiązany

Postautor: jarek73 » 6 kwie 2009, o 13:22

Silnik wiruje w tuleji a w tuleji są dwa magnesy ,naładowane dodatnio i ujemnie ,niestety bez oznaczeń wyglądają identycznie wystarczy zamontowac tuleje przekrconą o 180% i mamy zmiane wirowania silnika .

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości